Uzun süreli olan konaklamalara dair Fransa çalışma vizesi başvuru formu ya da aile birleşimi gibi alternatiflere yer verilir. Seyahat amacınızı çalışmak üzerine beyan etmeniz halinde:

  • Uzun süreli izin vizesine dair başvuru formunun doldurulması beklenir.
  • Kişisel ve kuruma özel belgelerin eksiksiz olarak paylaşılması istenir.

Fransa çalışma vizesi almak isteyenlerin her bir belgeyi hazırlaması ve randevu üzerine yetkili mercilere başvurması gerekir. Görüldüğü üzere sadece başvuru formu ile sınırlı kalınmaz arkasından güncel belgeler de gelir.

Fransa Çalışma Vizesi Başvuru Formu Ücretsiz İndir

Tüm vize tiplerinde olduğu gibi Fransa çalışma vizesi başvuru formu ücretsiz indir seçeneklerine yer verilir. Bu yönde tercihte bulunanlar herhangi bir ücret tahsis etmeden indirme işlemlerine geçer.

Bilgisayara indirilen PDF dosyasının kaydedilmesi gerekir. Ancak sayfalar üzerinden kaybetme işlemlerine başvuranlar talep edilen bilgileri sıralamaya başlayabilir.

Fransa Çalışma Vizesi Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Asli belge olarak kabul edilen vize başvuru formunu uzun süreli konaklama için elzem görülür. Diğer belgeler kadar önemli olan başvuru formuna girilen tüm bilgiler değerlendirmeye alınır. Fransa çalışma vizesi başvuru formu nasıl doldurulur merak edenler:

  • Fransızca olmak şartıyla talep edilen tüm bilgileri sıralamaya başlamalıdır.
  • Bilgilerin belgelerde yer alanlar ile aynı olması üzerine olumlu yönde sonuç alınır.

Bu anlamda forma girdiğiniz bilgilerin her birini kontrol etmenizde fayda var. Hatta kontrollü bir şekilde vize başvurusunda bulunmak isteyenlerin önceliği danışmanlık hizmetlerimizden faydalanmak oluyor. Sadece vize başvuru formu değil devamında gelen gerekli belgeler için de yardım almanız en doğrusu olacaktır.

Fransa Çalışma Vizesi Başvurusu Nereye Yapılır?

90 günlük yasal sınıra bağlı olarak çalışma vizesine başvurulabilir. Bunun için vatandaşlar Fransa Konsolosluğu ile görüşme sağlayabilir. Aynı şekilde Fransa Büyükelçiliği tarafından da başvurularınız değerlendirmeye alınır.

Fransa Çalışma Vizesi Süresi Ne Kadar?

İlk defa çalışma vizesi alacak olan vatandaşlar için 1 yıllık yasal sınıra yer verilir. Bu sınırın akabinde uzatmak isteyenlerin aynı yetkili merciler üzerinden taleplerini iletmeleri beklenir. 1 yıllık süreç dolmadan başvurunuzu yapmanız gerekir.