Fransa Konsolosluğu

Fransa’ya uçmak istediğiniz zaman Fransa konsolosluğuna müracaat etmeniz gerekir. Fransa konsolosluğu bünyesinde vize işlemlerine dair her türlü işlem yapılır. Aynı zamanda vize ile ilgili güncel bilgileri öğrenebilirsiniz. Fransa konsolosluğu, Fransa büyükelçiliği ya da Fransa konsolosunun görevlendirdiği diplomatik müdürlükler doğrultusunda Fransa seyahati için vize işlemleriniz kısa bir süreç içerisinde gerçekleşir.

Fransa Konsolosluğu

Fransa Konsolosluğu Hangi İllerde Var?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Fransa Konsolosluğu ile konsolosluk işlemlerini yerine getirmek istediği takdirde belirli illerde bu işlemleri yapabilir. Afyon, Ankara, Aksaray, Amasya, Ağrı, Ardahan, Bartın, Denizli, Bayburt, Burdur, Çankırı, Çorum, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Giresun, Gümüşhane, Ağrı, Iğdır, Isparta, İzmir ve Karabük illerinde Fransa Konsolosluğu bulunur. Bu iller dışında yaşayan kişiler verilen illere gidip, Fransa Konsolosluğu’nda konsolosluk işlemlerini yerine getirmesi mümkün. Tercihen konsolosluğun internet sitesi üzerinden de online randevu alabilirsiniz. İşlemlerle ilgili gerekli irtibat kanalları üzerinden iletişime geçip detayları öğrenmek mümkün.

Fransa Konsolosluğu Vize Veriyor Mu?

Umuma mahsus yani diğer bir ifade ile bordo pasaporta sahip Türk vatandaşları Fransa’ya seyahat edecekleri takdirde kesinlikle vize başvurusunda bulunmalı. Bordo pasaport dışında diğer pasaporta sahip olanlar vizeden muaf olur ya da belirli bir süreye kadar ülkede vizesiz kalabilir. Fakat bordo pasaport hamili Türkiye vatandaşları ülkeye giriş yapabilmeleri için Fransa Konsolosluğu müracaat edip, vize başvurusunda bulunmaları mecburidir. Tarafınızdan istenilen evraklar konsolosluk bünyesinde pasaport türlerine göre değişkenlik sağlar.

Fransa Konsolosluğu Ne Zaman Açılıyor?

Fransa Konsolosluğu’nda haftanın belirli gün ve saat dilimleri içerisinde açık olarak hizmet verilmektedir. Bu zaman dilimleri içerisinde Fransa Konsolosluğu’na müracaat edip vizenizi alabilirsiniz. Hafta içi her gün sabah 09.00, öğlen 13.00 öğleden sonra 14.30 ve akşam 17.00 saatleri arasında konsolosluk hizmet verir.

Fransa Konsolosluğu Numarası

Fransa Konsolosluğu illere göre iletişim numaraları şu şekildedir;

  • Fransa Konsolosluğu Hatay/İskenderun danışma hattı: 0 326 613 45 67
  • Fransa Büyükelçiliği Büyükelçiliği Ankara/Çankaya danışma hattı: 0 312 455 45 45
  • Fransa başkonsolosluğu İstanbul/Beyoğlu danışma hattı: 0 212 334 8730

Leave a Reply

Fransa Konsolosluğu

Fransa Konsolosluğu Ankara

Fransa Konsolosluğu Ankara temsilciliği aracılığı ile vize başvurularını tamamlayabilirsiniz. Hangi tür vize başvurusunda bulunacağınıza göre doldurmanız gereken form da değişim arz etmektedir. İnternet sitesi üzerinden gerekli olan form indirme adımlarını tamamlayabilirsiniz.

Paris Caddesi Numara 70, Kavaklıdere adresinde bulunan konsolosluğa gerekli evrakların teslimi tamamlanacaktır. Fransa Konsolosluğu işlemlerinizi vize talep aşamasından vize sürecinin takip edilmesine kadar firmamız aracılığı ile gerçekleştirme imkanınız vardır. Alanında uzman olan temsilcilerimiz size gerekli olan tüm bilgileri eksiksiz sunacaktır.

Fransa Konsolosluğu İstanbul

Fransa Konsolosluğu İstanbul temsilciliği sadece vize alma adımlarında değil aynı zamanda Fransa vatandaşlarının adli ve idari işlem adımlarının takip edilmesinde de hizmet vermektedir. Örneğin Türkiye’de gerçekleşen nüfus işlemlerinin  ( doğum, ölüm gibi ) konsolosluk aracılığı ile tenfiz aşamasının tamamlanması istenir. İstiklal Caddesi, 4 Taksim adresi aracılığı ile İstanbul temsilciliğine erişebilirsiniz. Pandemi sürecinde bazı işlem gruplarının sadece dijital olarak tamamlandığını da unutmamalısınız. Yetkililer ile iletişim kurarak sizin işlem biriminizin dijital sistem üzerinden  mi yüz yüze mi gerçekleşeceğine dair bilgi almanız gerekir.

Fransa Konsolosluğu İletişim

Fransa Konsolosluğu iletişim aşamasında +90-312-455-4545 ve +90-212-334-8730 numaralarını kullanabilirsiniz. Bu telefon numaraları sorularınıza sadece mesai saatleri içerisinde yanıt verecektir. İletişim adımlarında kişilerin hem randevu adımları hem de gerçekleştirecekleri başvuru için gerekli evraklara dair bilgi alması mümkün kılınmıştır.

[email protected] mail adresi de aktif çalışmaktadır. Mail adresine gönderilen iletilere olabildiğince hızlı ve nitelikli şekilde yanıt verilecektir. Vize itiraz adımlarından alınan hizmetin olumlu olumsuz yönlerini belirtmeye kadar tüm işlemleri bu iletişim numaraları aracılığı ile tamamlama hakkınız vardır. Fransa Konsolosluğu aktif hizmet kapasitesi ile işlemlerinizi zorluk yaşamadan tamamlanmanızı mümkün kılacaktır.

Fransa Konsolosluğu Randevu

Fransa Konsolosluğu randevu alma sürecinde almış olduğunuz gün ve tarihte revizyon yapma hakkınız vardır. Resmi birimlere bu talebini iletmeniz yeterli olacaktır. Randevu aşamasında gerçekleştireceğiniz işleme bağlı olarak yanınızda hangi belgeleri getirmeniz gerektiği konusunda da bilgilendirme sunulacaktır. randevu işlemleri pandemi dönemi ile önem kazanmıştır. Kalabalık bir ortam oluşturulmaması için sadece randevu alan kişilerin başvurusu kabul edilir.

Acil Vize