Fransa Konsolosluğu Ankara

Fransa Konsolosluğu Ankara temsilciliği aracılığı ile vize başvurularını tamamlayabilirsiniz. Hangi tür vize başvurusunda bulunacağınıza göre doldurmanız gereken form da değişim arz etmektedir. İnternet sitesi üzerinden gerekli olan form indirme adımlarını tamamlayabilirsiniz.

Paris Caddesi Numara 70, Kavaklıdere adresinde bulunan konsolosluğa gerekli evrakların teslimi tamamlanacaktır. Fransa Konsolosluğu işlemlerinizi vize talep aşamasından vize sürecinin takip edilmesine kadar firmamız aracılığı ile gerçekleştirme imkanınız vardır. Alanında uzman olan temsilcilerimiz size gerekli olan tüm bilgileri eksiksiz sunacaktır.

Fransa Konsolosluğu İstanbul

Fransa Konsolosluğu İstanbul temsilciliği sadece vize alma adımlarında değil aynı zamanda Fransa vatandaşlarının adli ve idari işlem adımlarının takip edilmesinde de hizmet vermektedir. Örneğin Türkiye’de gerçekleşen nüfus işlemlerinin  ( doğum, ölüm gibi ) konsolosluk aracılığı ile tenfiz aşamasının tamamlanması istenir. İstiklal Caddesi, 4 Taksim adresi aracılığı ile İstanbul temsilciliğine erişebilirsiniz. Pandemi sürecinde bazı işlem gruplarının sadece dijital olarak tamamlandığını da unutmamalısınız. Yetkililer ile iletişim kurarak sizin işlem biriminizin dijital sistem üzerinden  mi yüz yüze mi gerçekleşeceğine dair bilgi almanız gerekir.

Fransa Konsolosluğu İletişim

Fransa Konsolosluğu iletişim aşamasında +90-312-455-4545 ve +90-212-334-8730 numaralarını kullanabilirsiniz. Bu telefon numaraları sorularınıza sadece mesai saatleri içerisinde yanıt verecektir. İletişim adımlarında kişilerin hem randevu adımları hem de gerçekleştirecekleri başvuru için gerekli evraklara dair bilgi alması mümkün kılınmıştır.

[email protected] mail adresi de aktif çalışmaktadır. Mail adresine gönderilen iletilere olabildiğince hızlı ve nitelikli şekilde yanıt verilecektir. Vize itiraz adımlarından alınan hizmetin olumlu olumsuz yönlerini belirtmeye kadar tüm işlemleri bu iletişim numaraları aracılığı ile tamamlama hakkınız vardır. Fransa Konsolosluğu aktif hizmet kapasitesi ile işlemlerinizi zorluk yaşamadan tamamlanmanızı mümkün kılacaktır.

Fransa Konsolosluğu Randevu

Fransa Konsolosluğu randevu alma sürecinde almış olduğunuz gün ve tarihte revizyon yapma hakkınız vardır. Resmi birimlere bu talebini iletmeniz yeterli olacaktır. Randevu aşamasında gerçekleştireceğiniz işleme bağlı olarak yanınızda hangi belgeleri getirmeniz gerektiği konusunda da bilgilendirme sunulacaktır. randevu işlemleri pandemi dönemi ile önem kazanmıştır. Kalabalık bir ortam oluşturulmaması için sadece randevu alan kişilerin başvurusu kabul edilir.

Menü
Acil Vize