Fransa Oturum İzni Başvurusu

Fransa oturum izni başvurusu sırasında belgelerin temin adımlarının güncel ve sahih olmasına dikkat edilmelidir. Oturum izni başvurusu sırasında verilen belgelerde bir sorun olması ya da eksiklik meydana gelmesi direkt olarak başvurunun ret yanıtı almasına neden olacaktır.

Fransa oturum izni alma sürecinde başvuru aşamalarını tek başınıza tamamlamak istemiyorsanız, anında resmi birimlerimize başvurarak firmamızdan destek alabilirsiniz. Hem başvuru adımlarının devam ettirilmesi hem de sürece dair tarafınıza gerekli olan bilgilendirmelerin sunulması mümkün kılınacaktır.

Fransa Oturma İzni Kaç Günde Çıkar?

Fransa oturma izni kaç günde çıkar; en geç 1 aylık zaman zarfında oturum izninizin sorunsuz şekilde çıkması mümkün kılınmıştır. Bu zaman zarfında kişilerin pandemi koşullarını da dikkate alması gerekiri. Sadece oturum izninde değil aynı zamanda vize alma sürecinde de terslikler meydana gelebilir. Oturma izni alma aşamasının sonrasında kesin tarihli bir organizasyona katılacaksanız başvurularınızı normalden daha öncesinde iletmeye de ayrıca dikkat etmelisiniz. Oturum iznine dair sorun meydana gelmemesi için firmamızın birimlerince tüm önlemler alınmıştır.

Fransa Süresiz Oturum İzni Şartları

Fransa süresiz oturum izni şartları arasında kültürel entegrasyon temel kıstastır. Kalıcı oturum izni alacak olan kişilerin öncelikle ülkenin diline dair bilgi sahibi olması gerekmektedir. Fransızca kurslarına katılım sağlayarak ülkenin dilinin öğrenmesi yolunda adım atılması gerekir. Onay alabilmek için devlet tarafından hazırlanan temel bilgiler sınavından da geçer not alınması gerekir.

Fransa oturum izni almak isteyen kişilerin eğitim maksadı ile başvuru yapmaları durumunda olumlu yanıt almaları çok daha kolay olmaktadır. Hem Türkiye’deki eğitim durumu hem de Fransa’da kabul alınan okula dair tüm bilgilerin sunulması gerekir.

Fransa Oturum İzni Gerekli Evraklar

Fransa oturum izni gerekli evraklar değerlendirilirken eksiklik fark edilmesi başvurunun reddine neden olur. Gerekli evrakların derlenmesinin hemen sonrasında denetimler başlayacaktır. Kişilerin hem vukuatlı nüfus kayıt örneklerini hem de sabıka kayıtlarını noter onaylı şekilde Fransızcaya çevirdikten sonra sunmaları gerekir. Ayrıca kalınacak olan ikamet adresi de belirtilmelidir. Bağlı bulunduğunuz belediyeye bu konuda bilgi vermek ile sorumlusunuz.

Menü
Acil Vize